Jsem poutníkem svého života a své cesty si volím sám. Vše Bohu náleží.

I am a traveller of my life and I choose my ways myself. All belongs to God.

úterý 12. ledna 2016

Poklady. Treasures.

Víkendové šílení v krabicích, které čekaly roky na rozbalení, přineslo kromě krámů a hald zbytečností i poklady.
(Já vím, je tu nebezpečí, že skončím jako Buchar.
Buchar žil v chalupě neuvěřitelně nacpané věcmi, měl tam jen cestičky od dveří k posteli a ke sporáku, jak se to tak lidem někdy přihodí. Zahrada vypadala podobně, vraky aut a zemědělských strojů, stavební materiál, padlé stromy, mrtvé kozy a tak. Jednou se mu stalo, že šel ožralý z hospody, zapadl do těch hromad, zlomil si nohu, a že byla zima, do rána bylo po něm. Takže abych nedopadla jako Buchar nebo jako Milada, to je zas jiná story.)

Zpátky k pokladům. Moje první Foglarovka s podpisem autora. Staré hlavolamy v dřevěných kazetách. Ovečka do betléma z Bethlehema. Formičky na cukroví - proč jsem je našla až po Vánocích?
Jako k Bucharovi vede ještě dlouhá cesta, ale někde začít musel. Taky se mu nechtělo vyhazovat věci.
4 komentáře:

 1. Taky jsme měli takovýho Buchara na dědině... Skončil úplně stejně - ožralý z hospody, spad v tom binci, zlomil si nohu a do rána bylo po něm...
  Většinou nemám problém vyhazovat novější věci už nepotřebné. Se starýma pokladama mívám problém, asi je to nějakej podvědomej strach z toho, že ta dávná minulost s těma věcma zmizí a bez těch věcí už si ji nebudu moct mít jak připomenout...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No právě, jsou to prostě poklady... Někdo je musí zachraňovat, jak říká pán v mém oblíbeném vetešnictví.

   Vymazat
 2. Cítím s Tebou, Lenko :-) K našim škatulím s našimi poklady je ještě dlouhá cesta lemovaná kufry s mnohými posledními krámy ze strašidelnýho domu :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale já jsem v zásadě nadšená, ty jseš mnohem racionálnější než já.

   Vymazat