Jsem poutníkem svého života a své cesty si volím sám. Vše Bohu náleží.

I am a traveller of my life and I choose my ways myself. All belongs to God.

sobota 2. dubna 2016

Prague Patchwork Meeting 2016

Letos jsem z výstavy měla takový zvláštní pocit. Formálně bezchybné klasické deky mě už trochu nudily, i když tu dokonalost obdivuji a sama jí nejspíš nejsem schopná. Přílišné experimenty z různých materiálů, hlavně různě natavených plastů, se mi nelíbí. Taky je ovšem možné, že jim jen nerozumím. Přesto jsem pak ve foťáku našla přesně sto snímků. Zaujalo mě toho dost a důvodů proč je taky víc. Najdete i pár bizarností.Samože ta klasika je také nádherná, níže detail. Tohle se mi hodně líbí barevně.
                                  Quilt pro milovníka piva. Musí to trochu tlačit....Prezentace šicích a vyšívacích strojů. Některé stojí jako ojeté auto a když se porouchají, voláte rovnou odborníka z NASA.                                                      Dokonalá iluze prostoru. Fascinující.Ještěd ze starých texasek.


Ze stejného materiálu tam bylo víc věcí, ale poměrně, ehm, tvořilkovských. Pro Ještěd mám slabost. 

A pokračování zítra.

10 komentářů:

 1. Mně se nejvíc líbily ty klasické deky v zemitých (?) odstínech. Mnohé jiné mi přišly moc/divně barevné a z realistických nebo "realistických" zobrazení jsem byla vlastně rozpačitá. Látky v obchůdcích mě ovšem totálně odrovnaly :-) Tolik moc!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tos myslím vnímala podobně jako já.
   Látky, to je extra kapitola. Letos jsem se ale ukáznila a koupila si jen dvě (vlastně jsi je viděla v Lajce), ovšem také nějaká klubka.

   Vymazat
 2. A quilt for beer lovers. I think I've seen everything now.
  Amalia
  xo

  OdpovědětVymazat
 3. Na setkání jsem nebyla, děkuji tedy za prohlídku. První deka a Ještěd se mi moc líbí. Barevně i pivařská deka. Dear Jane má na můj vkus příliš tvrdé barevné ladění...
  (Musím se pousmát nad terminem "tvořilka". Jak výstižný!)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Představila bych si Dear Jane také jinak barevnou, ale fascinuje mě všemi těmi tvary a náročností. Jen tak lehce ji plánuju někdy na stáří, kdy, jak si namlouvám, budu mít hodně času :-).

   Vymazat
  2. Jenom aby nám pak ješte sloužily oči a ruce... Těším se na pokračování reportáže.

   Vymazat
 4. Ještěd je moje srdeční záležitost, i proto se stal námětem tohi quiltu. Džínovina byla "povinným" materiálem kolekce Art Quilt Klubu. Eva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však se mi také Ještěd líbil, mám ho ráda.

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat